طراحی و اجراء غرفه نمایشگاهی با جدیدترین سیستم های مدولار

طراحی و اجراء غرفه نمایشگاهی با جدیدترین سیستم های مدولار

شرکت مدیریت همایش و سازه های نمایشگاه دیماح بیش از ۲۰ سال است که در زمینه ی برگزاری انواع رویداد ، نمایشگاه و همایش ها فعالیت دارد. این شرکت با اخذ نمایندگی رسمی از بهترین شرکت های اروپا آمادگی هرگونه اجراء و طراحی غرفه نمایشگاهی را جدیدترین سازه های مدولار نمایشگاهی را دارد.

اگر بخواهیم طراحی غرفه نمایشگاهی را به ۳ دسته تقسیم کنیم باید به ، کف سازی غرفه ، دیوارها و بنر های تبلیغاتی و سیستم نور و یا صدا اشاره کنیم.

  • کف سازی غرفه های نمایشگاهی

دیماح با اتکا به تیم مجرب خود و سازه های مخصوص کف سازی که همان استیج یا سن پیش ساخته نام دارد توانایی برپایی هرگونه کف سازی را با اختلاف سطح و یا هموار را دارد.

همانطور که میدانید استیج یا همان سن پیش ساخته تا چند سال گذشته فقط به صورت وارداتی میتوانست در بازار ایران مورد استفاده قرار گیرد چرا که تا قبل از آن هیچ شرکتی در راستای تولید آن با کیفیت مورد قبول گام برنداشته بود و یا از راه و روش های غیر اصولی برای رفع نیاز خود استفاده میگردند.

اما دیماح با داشتن نمایندگی از شرکت پرولایت هلند بهترین استیج ها را به ایران مینمود که پس از بستر سازی مورد نیاز نسبت به تولید این محصول در حد و اندازه رقابت با بازار بین المللی اقدام نمود ، که در حال حاضر  توانایی پاسخ گویی تمامی نیاز های بازار ایران را دارد و حتی به کشور های اروپایی همچون آلمان صادر میگردد.

این محصول از پروفیل اکسترود شده آلومینیوم به اضافه یک تخته چند لایه پلای وود مقاوم در برابر آب و آتش در کشور ایران تولید گردید.

تنوع در ابعاد و اشکال این محصول موجب شده تا در هر متراژی هرگونه کف سازی به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن برپا گردد.

  • دیواره ها و بدنه ی اصلی غرفه جهت نصب انواع بنر تبلیغاتی

جهت رفع این موضوع راه های بیشماری وجود دارد که میتوان آنها را به دو دسته تقسیم کرده ۱٫هزینه های قابل بازگشت ۲٫هزینه های غیر قابل بازگشت

زمانی که کارفرما با استفاده از پنل ها و سازه های مدولار بدنه  وطرح کلی غرفه خود را طراحی و برپا سازد ، هزینه های که قابل پرداخت است برای او بسیار کمتر نسبت به  ساخت و ساز نمایشگاهی با استفاده از چوب و گچ و… است. شرکت دیماح نیز برای رفع این نیاز در هنگام اجاراء و طراحی غرفه نمایشگاهی با استفاده از پنل های آلومینیومی شرکت Aluvision دست کارفرما را به قدری بازمیگزارد که امکان طراحی و اجراء هر چیزی وجود داشته باشد.

حال این سوال مطرح میشود که چرا دیماح و چرا سازه های Aluvision ؟!

پاسخ این سوال در نمونه کارها و مشتریان دیماح پاسخ داده میشود. محصولات عرضه شده توسط دیماح به قدری اصولی و مهندسی طراحی و ساخته گردیده که کاربر هنگام استفاده کاملاً با اطمینان از آنها بهره خواهد برد و تمامی نیازش را رفع خواهد کرد.

این پنل ها طوری طراحی شده اند که از هر سانتی متر دیوار و بدنه ی اصلی غرفه بتوان در طراحی غرفه نمایشگاهی ، تبلیغ برند و … امکان استفاده وجود داشته باشد و یا در صورت تمایل به نصب LED قطعات پیشفرض وجود داشته باشد تا کارفرما مجاب به استفاده از راه های غیر اصولی نشود.

شایان به ذکر است که این پنل ها امکان نور پردازی در پشت بنر ها ( Backlight ) را نیز دارند و نصب و بنر های تبلیغاتی بر روی آنها دیگر مثل روش های سنتی و قدیمی نیست که دقیقا روی بنر Fix نشده و یا بست و گیره هایش نمایان باشد.

چرا که این پنل ها به کمک دوردوزی دور پارچه بنر با دقت میلی متری نصب و برپا میگردند.

  • بستری جهت نصب انواع سیستم نور و صدا

نصب پروژکتور، باند و سایر تجهیزات از این دست در یک غرفه نمایشگاهی نیاز به یک سری زیر ساخت دارد. به این معنی که پس از طراحی غرفه نمایشگاهی کارفرما از هر طریقی که غرفه خود را برپا ساخته باشد برای نصب تجهیزات فوق نیاز به یک سازه ی مقاوم جهت اتصال دارد. اسپیس فریم ها رایج ترین روش برای رفع چنین نیاز هایی هستند.

اسپیس فریم در طراحی غرفه نمایشگاهی نقش بسیار کلیدی  دارد ، این سازه ها در صنعت نمایشگاهی به حدی جا افتاده و محبوب هستند که برخی از کاربران از اسپیس فریم جهت برپایی کامل یک غرفه استفاده کنید که البته خیلی درست و اصولی نیست که بخواهیم کل نیازها را تنها با استفاده از یک سازه استفاده نمائیم.

چرا که برای نصب سیستم نور و صدا باید از اسپیس فریم مطمئنی استفاده نمائیم !

همانطور که مشخص است نصب سیستم های نور و صدا ، وزن نسبتاً زیادی دارند و به طبع باید از زیر ساخت مقاومی استفاده شود ، اسپیس فریم های مورد استفاده دیماح از شرکت پرولایت هلند وارد ایران شده و به جرأت میتوان گفت که هیچگونه نمونه و رغیب داخلی ندارد.

برای اثبات این مورد تنها کافیست که به عکس ها و نمونه کارهای این محصول در طراحی غرفه نمایشگاهی  نگاه کنید تا متوجه شوید که چقدر در عین سادگی ، کاربردی و مقاوم هستند.

زمانی که کاربر از سیستم اصولی استفاده کند به واسطه مقاومت و تحمل بار و فشار نیاز کمتری برای نصب ستون های مهاری خواهد بود و همین امر موجب صرفه جویی در هزینه و فضای اشغال شده میشود.

اگر با یک مثال ساده بخواهیم به این موضوع خاتمه بدهیم باید گفت که اگر با استفاده از اسپیس فریم های عادی برای نصب یک دهانه ی ۴۰ متری اقدام کنید باید بعد از هر ۵ متر یک ستون بزنند ، اما در هنگام استفاده از سازه های قدرتمند پرولایت بعد از هر ۲۰ متر نیاز به نصب یک پایه خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *